Reklama

Chcą korespondować

Aby nawiązać kontakt z osobami ogłaszającymi się w tej rubryce, należy napisać do nich list, zaznaczyć numer ogłoszenia, a redakcja przekaże go wskazanej osobie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

5154. Czytelniczka z Dolnego Śląska

Mieszkam w najpiękniejszym zakątku Polski - w Górach Sowich. Mam 60 lat, jestem wdową. Kocham przyrodę, książki, wycieczki, mam poczucie humoru. Szukam przyjaźni i miłości. Lubię pielgrzymki do sanktuariów, jestem katoliczką.

5155. Czytelnik z okolic Stalowej Woli

Jestem 40-letnim kawalerem, spokojnym i uczciwym, z lekkim niedowładem nogi. Cenię sobie szczerość, uczciwość. Chciałbym poznać bratnią duszę i związać się na dalsze lata.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

5156. Andrzej

Jestem już na emeryturze - mam 63 lata. W tym wieku człowiekowi bardzo doskwiera samotność. Chciałbym nawiązać kontakt korespondencyjny z osobami, którym także dokucza samotność. Czekam na listy.

5157. Czytelniczka z woj. lubelskiego

Panna, 29 lat, katoliczka, szuka osoby, najchętniej z woj. dolnośląskiego, w zbliżonym wieku, która ceni wartości chrześcijańskie, takie jak: wierność, zaufanie, uczciwość, odpowiedzialność. Czasami w życiu wystarczy tak niewiele, aby słowo „samotność” zastąpić słowem „miłość”.

5158. Kasia z Warszawy

Mam 34 lata. Jestem osobą po rozwodzie, bezdzietną. Mam wykształcenie wyższe pedagogiczne. Obecnie nie pracuję w zawodzie. Pragnę poznać przyjaciół w zbliżonym wieku, o zainteresowaniach podobnych do moich, a interesuję się psychologią i socjologią, zjawiskami społecznymi, motywami psychologicznymi zachowań człowieka. Lubię czytać książki, chodzić do kina, szczególnie na filmy przyrodnicze i psychologiczne. Lubię turystykę. Proszę o podanie w liście numeru telefonu komórkowego.

Uwaga! Czytelnicy nawiązują kontakty z osobami ogłaszającymi się na własną odpowiedzialność.
Aleksandra

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Słowa Jezusa: „miejcie odwagę, Jam zwyciężył świat” są dla mnie i dla Ciebie

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

pixabay.com

Rozważania do Ewangelii J 16, 29-33.

Poniedziałek, 18 maja. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.
CZYTAJ DALEJ

Jerozolima: nacjonalistyczni Żydzi opluli figurę Matki Bożej

2026-05-16 13:55

[ TEMATY ]

Jerozolima

PAP/EPA/ATEF SAFADI

15 maja, podczas „Marszu flagi” w Jerozolimie jeden z uczestników opluł figurę Matki Boskiej na Starym Mieście. Incydent ten ponownie wzbudza obawy dotyczące aktów nietolerancji wobec symboli chrześcijańskich ze strony nacjonalistycznych Żydów i izraelskich żołnierzy - odnosi włoska agencja katolicka SIR.

W klimacie mocno naznaczonym napięciami religijnymi i nacjonalistycznymi w Jerozolimie odnotowano nowy przypadek profanacji symbolu chrześcijańskiego. Zgłosił to Wadie Abunassar, koordynator Forum Chrześcijan Ziemi Świętej, który opublikował w mediach społecznościowych film pokazujący młodych radykalnych Żydów opluwających figurę Matki Bożej umieszczoną w pobliżu Nowej Bramy (New Gate). Do zdarzenia doszło wczoraj podczas „Marszu Flagi” (Jerusalem Flags’ day), który upamiętnia aneksję wschodniej części miasta przez Izrael podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku. Potępiając to zdarzenie, Abunassar mówi o „kolejnym obraźliwym incydencie wymierzonym w symbol chrześcijański”, wzywając do „przyjęcia odpowiedzialności i podjęcia pilnych działań reedukacyjnych”.
CZYTAJ DALEJ

5 lat Domu Seniora „Pomocna Dłoń”

2026-05-18 09:17

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

5 lat Domu Seniora „Pomocna Dłoń”

5 lat Domu Seniora „Pomocna Dłoń”

5 lat temu - 26 marca 2021 roku w Kaszewicach k. Bełchatowa poświęcono i otwarto Domu Seniora „Pomocna Dłoń”, który został wybudowany z ofiar wiernych Archidiecezji Łódzkiej jako wotum wdzięczności Panu Bogu za 100-lecie Diecezji Łódzkiej.

Jak informuje ks. Zdzisław Kuropatwa – wicedyrektor Caritas - przez ostatnie 5 lat przez Domu Seniora przeszło 130 mieszkańców, aktualnie miesza w nim 42 osoby. Są to pensjonariusze z terenu łódzkiej Archidiecezji przeważają mieszkańcy okolic Bełchatowa, Łasku, Łodzi i Zelowa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję