Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Skojarzenie rodem z PRL-u

Wanda Nowicka, parlamentarzystka od winiarza z Biłgoraja, zamiast kapitanowi Wronie, który mistrzowsko wylądował na Okęciu bez podwozia, pogratulowała na Twitterze kapitanowi Sowie. Owszem, był taki bohaterski milicjant, który błyskotliwie rozwiązywał zagadki kryminalne, co oznacza, że pani Wanda mimo modernizujących zapędów nadal tkwi mentalnie w dawnej epoce.

Unikat

Ekstraklasa europejskich polityków spotkała się w Cannes, żeby dyskutować o przyszłości Europy. Nie było wśród nich Donalda Tuska, co tylko potwierdza, że jest on jedyny w swojej klasie. Problem tylko, że jest w niej sam.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Grillowanie Schetyny

Donald Tusk chce wsadzić Grzegorza Schetynę na gorący fotel ministra infrastruktury. Podobne posunięcia mają swoją tradycję. Jak bowiem piszą w gazetach, u Stalina zapowiedzią popadnięcia w niełaski było mianowanie na ludowego komisarza żeglugi śródlądowej.

Pisze i pisze

Zaraz po poprzednich wyborach twarzą PO była przez parę tygodni Julia Pitera - platformiarski szeryf. Pitera miała pisać ustawę antykorupcyjną i pisze. Już cztery lata z okładem i końca nie widać. Wydajność jej pracy jest rekordowa. Kilkanaście słów na miesiąc.

(pr)

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

4 tys. Polaków zadeklarowało udział w Światowych Dniach Młodzieży w Seulu w 2027 r.

2026-01-27 07:26

[ TEMATY ]

ŚDM Seul 2027

Vatican Media

4 tys. młodych Polaków zadeklarowało udział w Światowych Dniach Młodzieży w Seulu w 2027 r. Najwięcej zgłoszeń mamy z dwóch warszawskich diecezji oraz archidiecezji krakowskiej i gdańskiej - poinformował PAP dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Tomasz Koprianiuk.

– Okazuje się, że zainteresowanie wyjazdem na ŚDM do Seulu jest dużo większe, niż spodziewaliśmy się. Zakładaliśmy, że wyjdzie ok. 2-2,5 tys. młodych z Polski. Tymczasem udział w wydarzeniach zadeklarowało już cztery tysiące młodych. Najwięcej zgłoszeń mamy z dwóch warszawskich diecezji oraz archidiecezji krakowskiej i gdańskiej – powiedział PAP dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Tomasz Koprianiuk. Przyznał, że dużo mniej chętnych było przy okazji Lizbony czy Jubileuszu Młodych w Rzymie.
CZYTAJ DALEJ

Sprawiedliwość po okrutnej tragedii. Prawomocny wyrok za zabójstwo mamy kapłana w Środzie Wielkopolskiej

2026-01-25 15:29

[ TEMATY ]

kapłan

zabójstwo

zabójstwo lekarza

archpoznan.pl

Poszkodowany ks. Łukasz - syn brutalnie zamordowanej 84-letniej kobiety.

Poszkodowany ks. Łukasz -  syn brutalnie zamordowanej 84-letniej kobiety.

Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał prawomocny wyrok w sprawie, która wstrząsnęła wspólnotą wiernych nie tylko w Wielkopolsce, ale i w całej Polsce. Alexandr L., obywatel Mołdawii, został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności za brutalny napad, do którego doszło w lipcu 2024 r. w Środzie Wielkopolskiej. W wyniku tego traumatycznego zdarzenia życie straciła 84-letnia pani stomatolog, a jej syn – ks. Łukasz – cudem przeżył brutalny atak, choć do dziś zmaga się z jego skutkami zdrowotnymi.

Tragedia rozegrała się w zaciszu domowym, gdzie ofiary powinny czuć się najbezpieczniej. Napastnik włamał się do domu przez otwarte okno, a następnie – po powrocie z narzędziem zbrodni – zaatakował śpiących i całkowicie bezbronnych domowników.
CZYTAJ DALEJ

Zaproszenie skierowane do wszystkich mężczyzn

2026-01-27 12:48

[ TEMATY ]

opłatek

Zielona Góra

Bractwo św. Józefa

Karolina Krasowska

Żagań - opłatek mężczyzn 2025

Żagań - opłatek mężczyzn 2025

Bractwo Świętego Józefa zaprasza na spotkanie opłatkowe dla mężczyzn z terenu całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wraz z żonami.

Będzie miało miejsce 31 stycznia w kościele Ducha Świętego w Zielonej Górze. Rozpocznie się wspólnym kolędowaniem o godz. 15:00 w świątyni oraz Mszą świętą pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Homilię wygłosi ks. Henryk Zieliński, redaktor tygodnika „Idziemy”. Następnie odbędzie się wspólny poczęstunek, a świadectwem wiary podzieli się kucharz i restaurator Wojciech Modest Amaro. Spotkanie ma charakter otwarty. 
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję