Reklama

Komputer dla bardzo początkujących

Pozwól odpocząć myszce (cz. 4)

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dzisiaj ostatnia „dawka” klawiaturowych skrótów do edytora tekstu „Word”. Miłej nauki!
Ctrl + a - zaznacza pisany tekst w całości
Shift + Home - zaznaczenie tekstu od pozycji kursora do początku wiersza
Shift + End - zaznaczenie tekstu od pozycji kursora do końca wiersza
Ctrl + Shift + Home - zaznaczenie tekstu od wiersza, w którym znajduje się kursor, łącznie z tym wierszem, do początku tekstu
Ctrl + Shift + End - zaznaczenie tekstu od wiersza, w którym znajduje się kursor, łącznie z tym wierszem, do końca tekstu
Ctrl + f - znajdź
Ctrl + h - zamień
Ctrl + g - przejdź do
F5 - znajdź, zamień, przejdź do
Shift + F3 - zmienia wielkość liter (na małe lub duże) zaznaczonego tekstu
Ctrl + Shift + a - zmienia wielkość liter (na małe lub duże) zaznaczonego tekstu
Ctrl + Shift + k - zmienia wielkość liter (na małe lub duże) zaznaczonego tekstu
Ctrl + Shift + spacja - nie rozdziela wyrazów
Ctrl + Enter - wstawia znak podziału strony
lewy Alt + Shift + d - wstawia pole daty (aby uzyskać obecną datę, należy na polu daty kliknąć prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać polecenie: przełącz kody pól)
lewy Alt + Shift + t - wstawia pole godziny (analogicznie jw.)
lewy Alt + Shift + p - wstawia pole numeru strony (analogicznie jw.)
Shift + F10 - uaktywnia się okno z poleceniami: wytnij, kopiuj, wklej, czcionka, akapit, wypunktowanie i numerowanie, rysuj tabelę
Ctrl + d - wywołanie polecenia: czcionka
Shift + F1 - co to jest?
F1 - pomoc
Alt + Ctrl + F1 - uruchamia aplikację Microsoft: Informacje o systemie
prawy Alt + j - przypis
prawy Alt + r - ®
prawy Alt + t - ™
prawy Alt + u - €
Alt + Ctrl +. (kropka) - wielokropek
Ctrl + Shift + o - pokazuje konspekt dokumentu
lewy Alt + Shift + n - zmienia widok edycji na normalny
Ctrl + k -autoformatowanie
Ctrl + F6 - przejście do następnego otwartego pliku
lewy Alt + F8 - Makra
lewy Alt + F11 - Microsoft Visual Basic
Skróty dotyczące tabeli:
Tab - przeskok do następnej komórki
Shift + Tab - przeskok do poprzedniej komórki
lewy Alt + Home - przeskok do pierwszej komórki w danym wierszu
lewy Alt + End - przeskok do ostatniej komórki w danym wierszu
lewy Alt + Page Up - przeskok do pierwszej komórki w danej kolumnie
lewy Alt + Page Down - przeskok do ostatniej komórki w danej kolumnie

komputer@niedziela.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2008-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

PILNE! Kard. Grzegorz Ryś nowym arcybiskupem metropolitą krakowskim

2025-11-26 12:00

[ TEMATY ]

kard. Ryś

Vatican News

Kardynał Grzegorz Ryś

Kardynał Grzegorz Ryś

Kard. Grzegorz Ryś, dotychczasowy arcybiskup metropolita łódzki, został mianowany arcybiskupem metropolitą krakowskim. Decyzję Ojca Świętego Leona XIV ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Jednocześnie Ojciec Święty przyjął rezygnację abp. Marka Jędraszewskiego z posługi arcybiskupa metropolity krakowskiego.
CZYTAJ DALEJ

Ostatnie chwile, żeby się zarejestrować na 48. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé

2025-11-26 09:09

Łukasz Krzysztofka

48. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé odbędzie się w Paryżu od 28 grudnia 2025 r do 1 stycznia 2026 r. Rejestracja uczestników indywidulanych i grup mija 1 grudnia – poinformowała wspólnota z Taizé.

Od 1978 r. bracia z Taizé – wspólnoty założonej przez brata Rogera w 1940 r. – na przełomie mijającego i nadchodzącego roku organizują w różnych miastach Europy spotkania młodych z całego kontynentu. Wydarzenie ma przybliżać do siebie młodych Europejczyków dzięki wspólnym modlitwom, spotkaniom dyskusyjnym w małych grupach i warsztatom poświęconym kwestiom religijnym, kulturalnym i społecznym.
CZYTAJ DALEJ

„Pueri Cantores” ma 40 lat

2025-11-26 22:55

Archiwum Pueri Cantores Resovienses

Jubileusz Chóru Katedralnego

Jubileusz Chóru Katedralnego

Eucharystii przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof Gołąbek. Chór pod batutą Aleksandry Fiołek-Matuszewskiej oraz chórzysty Marcelego Kyca wykonał kilka utworów ze swojego repertuaru, wypełniając katedrę pięknem muzyki sakralnej.

Wyjątkowym momentem było przyjęcie dziesięciu chłopców do grona chórzystów. W asyście prezesa chóru, Ryszarda Bieńka, młodzi śpiewacy złożyli uroczyste przyrzeczenie godnego reprezentowania chóru, Katedry Rzeszowskiej i miasta.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję