Reklama

Spotkanie KSM-owiczów z całej Polski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniach 22-24 lutego odbyło się weekendowe spotkanie KSM-owiczów z całej Polski. Przedstawiciele zarządów diecezjalnych w ponadstuosobowym składzie przybyli do Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego przy ul. Dewajtis w Warszawie-Bielanach. Na Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych nie zabrakło także reprezentacji z diecezji drohiczyńskiej w składzie: asystent ks. Andrzej Lubowicki, prezes KSM-u Rafał Siwek, zastępca prezesa Monika Czarnecka, skarbnik Małgorzata Fedorczyk, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Grzegorz Żebrowski i pracownik administracyjny Krajowego Biura Projektu „Bug - rzeka życia” Anna Siwek.
Głównym punktem zjazdu były wybory nowych władz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na szczeblu ogólnopolskim, członkowie Krajowej Rady wybrali także przedstawicieli Prezydium KSM-u oraz Komisji Rewizyjnej. Pasterskiego błogosławieństwa głowom stowarzyszenia i wszystkim KSM-owiczom udzielił przybyły do sali konferencyjnej abp Kazimierz Nycz.
W programie sesji nie zabrakło także obrad i dyskusji uczestników na tematy dotyczące działalności zarówno Prezydium KSM-u, jak i poszczególnych zarządów diecezjalnych. Przedstawiono podejmowane inicjatywy, akcje, pomysły, koncepcje na dalszy rozwój stowarzyszenia. Jednym z ważniejszych było zaprezentowanie i omówienie projektu edukacyjnego dla młodzieży zainicjowanego przez KSM Diecezji Drohiczyńskiej: „Bug -rzeka życia. Edukacja dla młodzieży, młodzież dla ekorozwoju”. Przedyskutowano plany na przyszłość związane ze stworzeniem kalendarzy KSM-u na 2009 rok oraz rozwijaniem kontaktów z katolickimi mediami. Przedstawiciele zarządów omówili sytuację związaną z peregrynacją relikwii bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSM-u. Poruszony został również temat zorganizowania w tym roku tzw. Dni Rodzin KSM-u i Dni dla Narzeczonych KSM-u. Przewodniczący Prezydium Krajowej Rady Marcin Szczęsny we współpracy z asystentem generalnym stowarzyszenia ks. Zbigniewem Kucharskim prowadził krótkie warsztaty, udzielając KSM-owiczom wielu cennych wskazówek, które dotyczyły prowadzenia biur, kontaktów z mediami, skutecznej współpracy z parafiami, księżmi, urzędami, organizacjami pozarządowymi itp.
Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych to jednak nie tylko sprawy organizacyjne, biurowe i administracyjne, ale przede wszystkim wspólna modlitwa, która dopełniała każdy dzień obrad. Były: wieczorna Droga Krzyżowa z bł. Karoliną, adoracja, spowiedź św., modlitwy poranne i wieczorne oraz najważniejsza dla KSM-owicza Msza św. W niedzielne popołudnie wszyscy uczestnicy sesji umocnieni Słowem Bożym i mocą Ducha Świętego wyruszyli w swoje strony gotowi służyć Bogu i Ojczyźnie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2008-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leon XIV: przeżycia mistyczne to nie „przywilej”, ale umocnienie

2025-11-13 16:38

[ TEMATY ]

mistycy

Papież Leon XIV

@Vatican Media

Papież przyjął na audiencji uczestników sympozjum poświęconego tematowi doświadczeń mistycznych i świętości, które odbywało się z inicjatywy Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Zwracając się do nich przypomniał, że choć przeżycia mistyczne należą do „najpiękniejszych doświadczeń wiary”, to nie powinny być traktowane, jako „osobiste przywileje” niektórych osób, ale jako dar dla budowania całej wspólnoty Kościoła.

Więź miłości, a nie osobiste zasługi - w centrum mistycznego doświadczenia
CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś do kleryków: jak was na to nie stać, żeby się uniżyć i być posłusznymi, toście trafili pod zły adres

2025-11-14 07:17

[ TEMATY ]

Kard. Grzegorz Ryś

kard. Ryś

Archidiecezja Łódzka

Kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, przewodniczył uroczystej Mszy Świętej odpustowej ku czci św. Stanisława Kostki - patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W dorocznym odpuście, celebrowanym w kaplicy pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, uczestniczyli klerycy z pięciu seminariów duchownych. Obecni byli również kard. Gérald Lacroix - prymas Kanady, bp Zbigniew Wołkowicz oraz bp Piotr Kleszcz - biskupi pomocniczy archidiecezji łódzkiej.

Na wspólnej modlitwie zgromadzili się alumni łódzkiego WSD, Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, bracia franciszkanie z WSD w Łodzi-Łagiewnikach, klerycy z Archidiecezjalnego Misyjnego Seminarium Redemptoris Mater, alumni z Seminarium 35+, a także profesorowie, wykładowcy, siostry zakonne oraz pracownicy świeccy seminarium.
CZYTAJ DALEJ

Diecezja Warszawsko-Praska wydała komunikat ws. zaginionego księdza

2025-11-14 12:55

KRP Warszawa VII

Zaginął ks. dr Marek Wodawski

Zaginął ks. dr Marek Wodawski
Komunikat prasowy z dnia 13 listopada 2025 roku.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję