Reklama

Niedziela plus

Siedlce

Wstań i chodź

Miejcie w sobie tę siłę, odwagę i pewność, że tylko z Jezusem możecie podjąć dynamikę życia – powiedział do młodzieży bp Grzegorz Suchodolski na rozpoczęcie Jerycha Młodych.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Diecezjalny zjazd młodzieży został zorganizowany w dniach 9-11 czerwca w sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie pod hasłem „Get Up & Go – „Wstań i chodź”.

Biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski wskazał w homilii, że Pratulin to miejsce, gdzie Błogosławieni Męczennicy potwierdzili swym życiem i krwią przynależność do Chrystusa i Jego Kościoła. Zachęcał młodych, aby uczyli się tej postawy, która została nakreślona w odczytanym słowie Bożym i w postawie Matki Najświętszej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W nawiązaniu do haseł: Jerycha Młodych – Get Up & Go oraz najbliższych Światowych Dni Młodzieży – „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1, 39) bp Suchodolski wskazał, że dziś człowiekowi nie jest łatwo „wstać”. – Nauczyliśmy się „leżeć”, przyjmować pozycję bardziej horyzontalną niż wertykalną (...). Nie jest łatwo się od tego oderwać, wstać na równe nogi i pójść tam, dokąd Pan Bóg chce, abyśmy poszli – podkreślił hierarcha.

W programie tegorocznego Jerycha Młodych był czas na modlitwę i refleksję (Msze św., adoracje, uwielbienie, Drogę Krzyżową, konferencje), pracę w grupach, czternaścioro warsztatów tematycznych, koncert zespołu Luxtorpeda, dyskotekę oraz nocną strefę chillout.

Mat. za eKai

2023-06-20 14:23

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Senior aktywnie

Niedziela Plus 20/2022, str. X

[ TEMATY ]

Siedlce

Archiwum Caritas

Projekt Caritas dla osób 60+ pod nazwą „Seniorze, odkryj swoje Siedlce na nowo”.

Zadanie polega na uruchomieniu różnorodnych działań edukacyjno-kulturalnych, które mają na celu stymulację kreatywności, aktywizację twórczą, integrację uczestników oraz pokazanie, jak piękne i bogate historycznie, kulturalnie i turystycznie jest miasto Siedlce. W ramach projektu zaplanowano warsztaty, cykl spotkań z ciekawymi ludźmi (z przewodnikiem, historykiem, literaturoznawcą) oraz Przegląd Twórczości Senioralnej. Przy realizacji zadania pomagać będą wolontariusze działający przy Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.
CZYTAJ DALEJ

Fatima: policja apeluje o uwagę na drodze do osób idących do sanktuarium - zginął pielgrzym

2026-05-09 17:33

[ TEMATY ]

Fatima

Adobe Stock

Portugalska policja zaapelowała w sobotę do licznie zmierzających do sanktuarium w Fatimie pątników o uwagę na drodze. Apel ma związek z piątkową śmiercią pielgrzyma, który zginął pod kołami pociągu. Do tragicznego zdarzenia doszło na jednym z przejazdów kolejowych w Coimbrze, na środkowym zachodzie kraju. Ofiara śmiertelna to 66-letni mężczyzna, który udawał się w grupie blisko 70 osób do sanktuarium fatimskiego wraz z około 70 osobami z północnej Portugalii. Według lokalnych mediów w tragicznym zdarzeniu zginął działacz sportowy z miejscowości Vila do Conde.

Od tygodnia w kierunku sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie udają się liczne pielgrzymki piesze, aby dotrzeć tam na 12 maja, kiedy to rozpoczną się uroczystości 109. rocznicy objawień maryjnych. Liczni pątnicy zmierzają do Fatimy także od strony Hiszpanii.
CZYTAJ DALEJ

Międzynarodowy Różaniec Młodzieży w kaplicy arcybiskupów krakowskich

2026-05-09 19:06

[ TEMATY ]

różaniec

Kraków

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

- Kraków, miasto św. Jana Pawła II, który wołał „Nie lękajcie się!”, jest szczególnie bliskie tematowi zmartwychwstania. Maryja prowadziła nas przez mrok ku pustemu grobowi - świadectwu zwycięstwa Chrystusa. Niech to nocne czuwanie umocni naszą wiarę w zmartwychwstałego Pana - mówił kard. Grzegorz Ryś podczas Międzynarodowego Różańca Młodzieży, w którym wziął udział wraz z przedstawicielami młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

W kaplicy przy Floriańskiej 3 kard. Grzegorz Ryś wraz z przedstawicielami młodzieży Archidiecezji Krakowskiej wziął udział w Międzynarodowym Różańcu Młodzieży. Uczestnicy modlitwy połączyli się z Sanktuarium San Gabriele dell’Addolorata w Isola del Gran Sasso we Włoszech oraz z młodzieżą z Paryża, Seulu, Buenos Aires i Luandy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję