Reklama

Niedziela Rzeszowska

Radosny taniec

Niedziela Ogólnopolska 18/2020, str. 56

[ TEMATY ]

taniec

Archiwum Sióstr Prezentek w Rzeszowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Trzy siostry ze Zgromadzenia Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (Prezentek) z Rzeszowa w Wielką Niedzielę postanowiły tańcem wyrazić radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. Zdecydowały się zatańczyć na tarasie swojego domu zakonnego i transmitować ten taniec w formie wideo.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-04-28 12:24

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 18/2020 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Taneczny raban

Niedziela bielsko-żywiecka 23/2016, str. 8

[ TEMATY ]

taniec

Persette

Tańce w Jaworzu

Tańce w Jaworzu
W diecezji tańczono dla Papieża w ramach ogólnopolskiej akcji Ruchu Lednickiego „Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II” – dla uczczenia rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. 15 maja tańczono w Jaworzu w amfiteatrze i w Kętach przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa, a 22 maja – na Rynku w Skoczowie. W tych trzech miejscowościach tańce zorganizowało Stowarzyszenie „Persette”. – Wkrótce papież Franciszek przyjedzie do Polski na ŚDM. Pomyśleliśmy, że skoro Papież zachęca młodych, żeby robić raban dla Jezusa, to i my taki raban możemy zorganizować, zachęcając wszystkich do modlitwy tańcem. Chcieliśmy przez to pokazać, że każdą formą można się modlić i ożywiać swoją więź z Jezusem – podkreśla ks. Marcin Pomper, prezes Stowarzyszenia „Persette”.
CZYTAJ DALEJ

95. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego

2026-02-22 08:20

[ TEMATY ]

Faustyna

św. Faustyna Kowalska

Karol Porwich/Niedziela

Dziś przypada 95. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Faustynie Kowalskiej. Do wydarzenia w klasztorze w Płocku nawiązał w środę Papież Leon XIV, podkreślając, że „zapoczątkowało nowy rozdział szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia poprzez Koronkę i obraz «Jezu, ufam Tobie»”.

„22 lutego przypada 95. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego świętej Faustynie Kowalskiej” – przypomniał Leon XIV podczas audiencji generalnej 18 lutego. „Zapoczątkowało to nowy rozdział szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia poprzez Koronkę i obraz „Jezu, ufam Tobie” - dodał Ojciec Święty.
CZYTAJ DALEJ

Synodalność Kościoła

2026-02-24 20:13

Magdalena Lewandowska

Na konferencji obecna byłą liczna delegacja synodu archidiecezji wrocławskiej.

Na konferencji obecna byłą liczna delegacja synodu archidiecezji wrocławskiej.

Czy Kościół powinien być synodalny? Czym synodalność różni się od demokracji?

Wokół tematów synodalności, relacji Kościoła z państwem i ekumenizmu odbyła się na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu czwarta edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej Quaestio Ecclesiae. Wydarzenie, które zgromadziło teologów z różnych uczeni w Polsce, jest inicjatywą naukową Katedry Eklezjologii i Sakramentologii Papieskiego Wydziału Teologicznego. – Cieszę się, że tak wielu prelegentów odpowiedziało na zaproszenie, grono jest naprawdę bardzo zacne. Ciesze się także z dużej delegacji synodu naszej archidiecezji, bo to znaczy, że temat jest aktualny – mówił witając uczestników ks. dr hab. Jacek Froniewski, Kierownik Katedry Eklezjologii i Sakramentologii PWT, kanclerz kurii wrocławskiej. – Konferencja odbywa się już po raz czwarty i to moja wielka radość, że tak pięknie się rozwinęła. A zaczęło się od inicjatywy doktorantów – dodawał.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję