Reklama

Niedziela w Warszawie

Póki czas

Niedziela warszawska 11/2016, str. 1

[ TEMATY ]

edytorial

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych w świecie chrześcijan – o której piszmy obok – jest jak najbardziej na czasie. Rocznie na całym świecie giną dziesiątki tysięcy chrześcijan tylko dlatego, że wyznają wiarę w Chrystusa. W ten sam czas trafiają warszawskie Katolickie Dni Filmowe (patrz str. III), które w części poświęcone są prześladowaniu chrześcijan.

W filmie „Być Koptem”, który zostanie zaprezentowanym podczas KDF, słyszymy, że rocznie za wiarę ginie według amerykańskich raportów ok. 180 tys. chrześcijan. Co kilka minut ktoś na świecie ginie, bo wierzy w Chrystusa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Nawróćcie się, póki jest jeszcze czas. Póki nie przyszliśmy do waszych domów, aby sprawdzić, czy jesteście wierni Bogu Jedynemu. Jeśli nie, to zginiecie jak wszyscy niewierni. Takie jest prawo Allaha” – zapowiada Adrian Al. N., antybohater wstrząsającego filmu „Zginiecie jak wszyscy niewierni” Witolda Gadowskiego.

Adrian Al N., były bojownik tzw. Państwa Islamskiego, wychowany w Polsce w mieszanej polsko-arabskiej rodzinie, który dziś nazywa się Abu Bakr Al Sham, grozi wszystkim okrutnym sądem i przeniesieniem wojny na terytorium Europy.

Niemożliwe? Nieprawdopodobne? Patrząc na niekontrolowany napływ emigrantów z krajów arabskich – nie takie niemożliwe i nie takie nieprawdopodobne.

2016-03-10 11:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Walczą o rodzinę

Człowiek został stworzony przez Boga mężczyzną i kobietą. Do prawidłowego rozwoju i dojrzewania potrzebuje rodziny w okresie swej młodości, a później sam zakłada rodzinę i w niej się realizuje. Wyjątek stanowią mężczyźni i kobiety obdarowani powołaniem kapłańskim lub zakonnym. Nie jest dobrze człowiekowi być samemu. Samotność może stać się ciężarem nie do zniesienia. Zapobiega mu życie rodzinne. Często jednak małżeństwo lub rodzina dotknięte są kryzysem. Jak mu zaradzać? Przede wszystkim trazeba myśleć o przyszłości. Szansą na zmniejszenie w przyszłości rozmiarów kryzysów małżeńskich i rodzinnych może być dobre przygotowanie młodych do życia w rodzinie. To przygotowanie trzeba realizować w rodzinie, parafii i szkole. Przykładem takiego przygotowania są organizowane od kilku lat Marsze dla Życia i Rodziny. Już w następną niedzielę po raz kolejny w całej Polsce odbędą się takie Marsze. Mają za zadanie przypomnieć nam o roli rodzin dla nas wszystkich. Warto w nich uczestniczyć, aby innym rodzinom pokazać, że rodzina jest podstawą szczęśliwego życia.
CZYTAJ DALEJ

MSZ: Polacy na wycieczkowcu, gdzie potwierdzono przypadek zakażenia hantawirusem

2026-05-04 17:03

[ TEMATY ]

zakażenie

PAP

Wszyscy obywatele Polski, którzy znajdują się na płynącym przez Atlantyk wycieczkowcu, gdzie potwierdzono przypadek zakażenia hantawirusem, czują się dobrze - przekazał w poniedziałek PAP rzecznik MSZ Maciej Wewiór.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w niedzielę o śmierci trzech pasażerów statku wycieczkowego, płynącego po Oceanie Atlantyckim. Potwierdzono jeden przypadek zakażenia hantawirusem, który jest przenoszony przez gryzonie.
CZYTAJ DALEJ

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie ciche

2026-05-04 20:59

[ TEMATY ]

31 spojrzeń Maryi

pexels.com

Każde spojrzenie Maryi coś odsłania: Boga, człowieka, drogę. W maju zapraszamy Cię do zatrzymania się przy 31 takich spojrzeniach. Dziś zobacz jedno z nich.

Nie ma tłumu. Nie ma świadków. Nie ma hałasu. Najważniejsze rzeczy w życiu często dzieją się po cichu. Cisza nie jest pustką. Jest przestrzenią, w której można usłyszeć więcej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję